Čo je ECORASTER?
Zatrávňovacia alebo drenážna dlažba

Riešenie s prenikaním vody do pôdy

ECORASTER je zaťažiteľný a trvale udržateľný systém zatrávňovacej dlažby pre spevnenie pôdy bez jej uzavretia, ktorý vyvíjame, vyrábame a rozširujeme už viac ako dvadsať rokov. Každý deň dokazujeme, že zaťažiteľné plochy sa dajú položiť ekologicky a ekonomicky.

Vďaka možnosti výberu najrôznejších typov dlažby a premyslenému príslušenstvu sa náš systém hodí takmer pre každú plochu. Využitie nachádzame  predovšetkým pre záhrady a krajinárstvo, inžinierske staviteľstvo, jazdectvo, lesníctvo či poľnohospodárstvo.

Vysoko zaťažiteľný

Originálnym a bezpečným spojovacím systémom dochádza u dlažby ECORASTER k dobrému rozloženiu plošnej záťaže. Kvalita nášho materiálu sa postará o vysoké hodnoty zaťaženia (DIN 1072/ záťaž nápravy 20 t). Produkt s dlhou životnosťou, odolný proti klimatickým podmienkam vydrží zataženie až do 800 t/m².

Bez uzavretia

Plochy so zatrávňovacou dlažbou ECORASTER si zachovávaju prirodzenú funkciu zadržiavania dažďovej vody a sú považované za „drenážne“.Vďaka ním je možné znížiť prípadné poplatky za odvod dažďovej vody. Spravidla sa dá zaobísť bez drahých opatrení k spevneniu plochy alebo pre drenáž.

Kreatívny

ECORASTER ponúka veľké množstvo výplní: zatrávnenie, vyplnenie štrkom alebo taktiež modernými betónovými dlaždicami. Jedinečná je bezškárová kombinácia E50 a Bloxx, ktorá spája rôzne výplne s betónovými dlaždicami bez porušenia celistvosti plochy.

Bezpečná súdržnosť pri každej ploche.

ECORASTER sa vždy podľa podložia a použitia buď prispôsobí prirodzenému povrchu ako drátená mriežka (napr. pri ochrane proti erózii) alebo leží úplne stabilne a rovno na cestách a parkoviskách. Osvedčený bezpečný spojovací systém zaistí pevnú a bezpečnú súdržnosť.

Jednoduchá pokládka

Pokládka je neuveriteľne jednoduchá a nie je potrebné použiť ťažkú techniku. Ľahkým tlakom zasuniete spojovacie čapy do bezpečnostného spojovacieho systému a mriežky sa tak vzájomne a pevne spoja. Jedným týmto krokom položíte 1,33 m². Pri správne pripravenom podloží položíte cca 80 m² za hodinu.

POKYNY PRE POKLÁDKU

Výroba

Zatrávňovacia dlažba ECORASTER sa vyrába z recyklovaných plastov. Suroviny pochádzajú z vlastného zariadenia na spracovanie plastov, ktoré patrí medzi tie najmodernejšie na svete. Dajú sa tak vylúčiť zmeny v kvalite. Naša zatrávňovacia dlažba je 100% „engineered in Germany“ a vyrába sa v sídle firmy v Nemecku.

Kvalita

Každý náš produkt ECORASTER je nemecký certifikovaný výrobok vysokej kvality. Je vysoko zaťažiteľný, odolný proti UV a klimatickým podmienkam (-50/+90°C). Naši zákazníci oceňujú dlhú životnosť, kompatibilitu a možnosť rozširovania pôvodného systému. Kvalitu výrobku zakončuje 20-ročná záruka od výrobcu.

Naše životné prostredie

ECORASTER je absolutne neutrálny voči životnému prostrediu, kontrolovaný OECD a recyklovateľný. Preto je možné použiť našu zatrávňovaciu dlažbu tiež v chránených oblastiach. Po celú dobu výrobného reťazca šetríme zdroje a znižujeme našu CO2 stopu. Každý deň dokazujeme, že šetrnost voči životnému prostrediu a kvalita sa navzájom nevylučujú, ale doplňujú.

POTREBUJETE PORADIŤ?

Napíšte nám a my s Vami radi skonzultujeme možnosti. Radi pre Vás pripravíme nezáväznú ponuku priamo na mieru.

Produkty
Služby
Kontakt