Spevnenie pôdy s priepustnosťou vody sa oplatí ekologický aj ekonomický.

Chráňme udržiteľné plochy a súšastne ich využívajme.

Pretekajúce drenáže, zatopené centrá mest a drahé opatrenia k zadržiavaniu dažďovej vody v minulosti dokázali, že spevnenie pôdy bez jej uzavrenia nie je iba módny trend, ale nevyhnuteľný krok.

Predovšetkým vnútri naších mest a dopravných plôch je neuzavrená spevnená plocha efektívnym krokom ku zníženiu ekologických a hospodárskych dôsledkov prudkých zrážek alebo vysokých teplôt.

Prirodzená pôda.

V tomto životnom prostredí sa môže dážď bez prekážok vsakovať, filtruje se cez pôdu a dosahuje do spodných vôd. Táto pôda môže pohltiť až 200 litrov dažďovej vody na meter štvorcový a preniknúť do hĺbky jedného metra

Potom dojde k tzv. evaporácii, odparovania na voľných plochách. Tento proces predstavuje prirodzený kolobeh vody.

Možnosť premeny a udržiteľnosti.

Pretože pôda môže pri veľkom množstve zrážok pohltiť veľa dažďovej vody, znížuje tak podstatné odtok vody z povrchu a riziko povodní.
Cieľom musí býť udržanie pôdy s možnosti veľkého zadržania vody. Znižuje sa tak kulminácia povodní v odpadkových tokoch, uľavuje sa povrchovému odvodňovaniu. Práve v rastúcich obytných oblastiach, ktoré nemôžu rozšírovať stavajúci odvodňovací systém, je odľahčenie pomocou nezapečatenej pôdy prvou voľbou. V tejto súvislosti hovoríme taktiež o meste ako špongii.
Vsakuje vodu a s oneskorením ju vydáva spät. Tieto opatrenia v modernom plánovaní mest znižuje rizika silných dažďov a záplav. Starajú sa o to, aby sa zrážky vsakovali tam, kde spadli. Hovoríme o decentralizovanom managementu dažďovej vody, príp. prevencii záplav.

POTREBUJETE PORADIŤ?

Napíšte nám a my s Vámi radi skonzultujeme možnosti. Radi pre Vás pripravíme nezáväznú ponuku priamo na mieru.

Produkty
Služby
Kontakt