Ako si upraviť okolie domu jednoducho a rýchlo

drenážna dlažba ECORASTER BLOXX

Novostavby a tiež moderne stavané rodinné domy sa často nachádzajú na pozemku, kde ešte nestihli vyrásť stromy ani tu nie je založená okrasná či úžitková záhrada. Napriek tomu ale chceme okolie domu využívať pre prácu, odpočinok a zábavu.

Rovnaký problém však môžeme riešiť aj u staršej zástavby, kde naopak už dvor alebo príjazdová cesta majú najlepšie roky za sebou a musíme tak uvažovať nad novým riešením. Ideálne pre oba prípady sú zatrávňovacie a drenážne dlaždice Ecoraster, ktoré rýchlo a jednoducho premenia okolie domu aj starú cestu v modernú a úžitkovú plochu. Znesú vysokú záťaž, majú dlhú životnosť a vyplniť je ich možné rôznymi materiálmi podľa toho, čo od nich požadujeme. Pre príjazdovej cesty a parkovacie stánie sú vhodnou výplňou betónové dlaždice, naopak do okolia domu, terasy či pod hliníkové pergoly sa viac hodí zatrávnenie. Systém Ecoraster má integrovanú drenáž a tak sa môže dažďová voda prirodzene vsakovať do pôdy, čo je šetrné riešenie k prírode a u zatrávnených úsekov samozrejme poskytuje tiež zavlážovanie pre trávu a jej rast.

ECORASTER BLOXX a E50

Samotná pokládka dlaždicje snadná a rychlá a zvládnete ji svépomocí. Plastové dlaždice jsou již dodávány sestavené do vrstev, jedna vrstva odpovídá přibližně 1,33 m² a není tak problém položit velkou plochu v krátkém čase. Povrch pod dlaždicemi nemusí být naprosto rovný, naopak, systém ECORASTER si poradí i s nerovným terénem. Podklad je nutné upravit dle zvolené výplně po jeho úpravě již můžete přejít k pokládce. Inovativní systém zámků zajistí pevné spojení jednotlivých sestav k sobě a tak zpevnění celé plochy, není proto nutný ani obrubník či jiné zakončení, dlaždice u sebe drží pevně a nerozjíždí se. Tam, kde je potřeba, si můžete tvar jednoduše přizpůsobit pomocí přímočaré pily a dlaždici přeříznout a zarovnat tak, jak potřebujete. Pak již jen stačí doplnit zvolenou výplň a těšit se z dobře odvedené práce a zároveň nové plochy pro praktické využití i odpočinek. 

Pokládka dlaždíc je jednoduchá a rýchla a zvládnete ju svojpomocne. Plastové dlaždice sú už dodávané zostavené do vrstiev, jedna vrstva zodpovedá približne 1,33 m² a nie je tak problém položiť veľkú plochu v krátkom čase. Povrch pod dlaždicami nemusí byť úplne rovný, naopak, systém Ecoraster si poradí aj s nerovným terénom. Podklad je nutné upraviť podľa zvolenej výplne po jeho úprave už môžete prejsť k pokládke. Inovatívny systém zámkov zaistí pevné spojenie jednotlivých zostáv k sebe a tak spevní celú plochu, nie je preto nutný ani obrubník či iné zakončenie, dlaždice pri sebe držia pevne a nerozchádzajú sa. Tam, kde je potreba, môžete tvar jednoducho prispôsobiť pomocou priamočiare píly a dlaždicu prerezať a zarovnať tak, ako potrebujete. Potom už len stačí doplniť zvolenú výplň a tešiť sa z dobre odvedenej práce a zároveň novej plochy pre praktické využitie aj odpočinok.

3 thoughts on “Ako si upraviť okolie domu jednoducho a rýchlo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *