Dlažba ECORASTER s integrovanou drenážou

Tohtoročné teplé a suché leto priviedlo veľa z nás na myšlienku, ako si priestor okolo svojho domu zútulniť a zároveň z neho neurobiť plochu, na ktorej sa cez deň nebude dať vydržať. Zatrávňovacia dlažba je skvelým riešením.

 

Mať okolo svojho domu len cesty a betón s drobným okrasným trávnikom v rohu je síce možno veľmi praktické na údržbu, ale v lete si budeme pripadať skôr ako v saune než doma. Tento rok bolo leto veľmi dlhe, suché, o zrážky bylo veľká núdza a keď už zapršalo, vačšinou šlo o rýchly a prudký dážď. Voda tak zpravidla odtiekla miesto toho, aby sme si ju uchovali na pozemku  a vybetonovana plocha bola za pár minút opať rozpálena. Na takomto mieste naozaj nechceme tráviť svoj voľný čas, naopak, premýšľame, ako sa pred teplom schovať a osviežiť.

Tráva ma schopnosť nás ochladiť aj pocitovo vytvořit príjemné miesto ako všetky rastliny, ale vyžaduje vláhu a tiež se po búrke môže premeniť skôr v bahnné kúpele než miesto určené k posedeniu a relaxácií. Preto sú zatrávňovacie dlaždice vhodným riešením pretože udržia podklad pevný a bez bláta a na rozdiel od betónových dlaždic sú určené práve pre výsadbu trávy.

 

Zatrávňovacie dlaždice vytvoria spevnenú plochu s prírodným povrchom pre rôzne používanie, znesie totiž vysoké zaťáženie. Nemusíte se báť bláta alebo toho, že po daždi nebudete môcť vkročit na záhradu. Plochy so zatrávňovacou a drenážnou dlažbou ECORASTER si zachováju prirodzenú funkciu zadržiavania daždovej vody, není tak nutné riešiť odtokové kanály. Na frekventované miesta, ako je napríklad parkovanie pre auta alebo príjazdová cesta, sa dá využíť dlažba vyplnená modernými betónovými dlaždicami a naopak do miest, kde je požadovaná zeleň, vyplniť dlažbu hlínou pre zatrávnenie.

 

Možnosti je vďaka veľkému množstvu výplní naozaj mnoho a vy si tak môžete zvoliť to pravé pre Váš dom a záhradu, na ktorej se budete v zime aj v lete cítiť skvelé a budete tam rádi tráviť svoj čas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *